Červenec 2011

divize 2011/2012

7. července 2011 v 19:11 | R.P. |  Zápasy
Kelta Sedlo hrát divizi bude, Volfířov, a.s. nikoliv
Do nejzazšího termínu oddalovali hráči FC Kelta Sedlo rozhodnutí o tom, zda se přihlásit do příštího ročníku divize B. Nakonec tradiční účastník nejvyšší jihočeské soutěže v ní bude působit i v sezóně 2011/2012. "Důvodem našeho dlouhého přemítání nad tím, jestli se máme divizních bojů zúčastnit, byl nedostatek financí. Peníze nejsou, chybí nám pravidelné zdroje, bylo jich stále méně a nyní už koryta zcela vyschla. Vše si tedy budou muset hráči víceméně opět financovat sami," odhalil příčinu zdržení přihlášky šéf Kelty David Fiedler.
Jisté je, že v nové divizní sezóně bude mít soutěž minimálně 9 účastníků. Oproti minulému ročníku chybí Grafiko Tábor, které postoupilo do II. ligy a zatím také Palma Písek a Kajmani Č. Budějovice. Oba tyto týmy mají ještě prodloužený čas na rozmyšlenou, ale spíše zvažují přechod do příslušných okresních přeborů. Naopak novými mužstvy v soutěži budou Grafiko Tábor B a Jatka Pacov, což je tým z kraje Vysočina. Staronovým zúčastněným bude Jamaica Protivín, která v sezóně 2007/2008 divizi vyhrála. "Nabídku na postup dostal také Volfířov, a.s., ale odmítl ji," sdělil člen sportovně-technické komise JČKKF Michal Průcha.
Prozatímní seznam jistých účastníků divize B v příštím mistrovském ročníku tedy vypadá následovně: FC Tex-Color Č. Budějovice, MS Marná Snaha Písek, FC Kelta Sedlo, Naděje Čekanice, Viktoria Č. Budějovice, Grafiko Tábor B, Jamaica Protivín a Jatka Pacov.